Žieminių padangų kainos – kaip niekada aukštos

Šiuo metu visas pasaulis išgyvena tamsų laikotarpį. Dėl visiems gerai žinomų priežasčių įvairių energetinių išteklių kainos stipriai šoktelėjo ir dar nesiruošia kristi, tūkstančiai žmonių netenka darbo vietų, o nemaža dalis įmonių šiemet nusprendė atlyginimų nedidinti. Net ir pačios didžiausios pasaulio kompanijos kaip „Tesla“, „Amazon“ ir „Meta“ atleidžia tūkstančius darbuotojų vien tam, kad apyvarta bent jau išliktų stabili. Taigi, savaime suprantama, kad prekių bei paslaugų sektoriuose kainos šoktelėjo ir nesiruošia kristi. Kainų šuolis atsiliepia ir vairuotojams.

Pabrango automobilio išlaikymas

Šiuo metu brangsta tiek automobilių dalys, padangos, tiek patys automobiliai. Senų automobilių savininkams degalai yra tik mažytė išlaidų dalis, nes kur kas daugiau nerimo kelia įvairiausi transporto priemonės gedimai bei padangos, už kurias kai kurie gyventojai priversti atidėti pusę savo atlyginimo.

Automobilio eksploatacines išlaidas lemia ir jūsų gyvenamoji vieta. Miesto gyventojai gali dažniau persėsti į viešąjį transportą, taip tausojant automobilio degalus ir padangas. Tačiau, ką daryti gyvenantiems už miesto ribų – kaip tinkamai paskirstyti automobiliui skirtą biudžetą?

Padangos yra svarbiausia automobilio dalis

Kad ir kokius remonto darbus ar modifikacijas ruošiatės atlikti savo automobiliui, pirmiausiai vis tiek reikėtų įsitikinti, ar jos yra geriausios kokybės. Lietuvoje jas privaloma keisti du kartus per metus, nebent naudojate universalias padangas. Kiekvienais metais padangų keitimo laikotarpis vairuotojams kelia sumaištį bei nerimą renkantis padangas bei randant laiko jų keitimui. Net jeigu ir naudojate universalias padangas – jas reikėtų du kartus per metus balansuoti.

Lietuvoje žieminių padangų protektoriaus gylis privalo būti ne mažesnis nei 3 mm, o vasarinių – ne mažesnis nei 1,6 mm. Dėmesį atkreipti reikia ir į gamybos metus, nes senesnės nei 5-6 metų padangos pradeda kietėti ir praranda dalį efektyvumo.

Didelę naštą nuo pečių vairuotojai nusimestų ir šiek tiek pakeisdami savo įpročius. Pavyzdžiui, jeigu padangas įsigytumėte šiek tiek anksčiau nei kiti, tai ne tik išvengtumėte eilių parduotuvėse, bet ir turėtumėte laiko rasti pigesnių variantų. Gi padangos Kaune, Vilniuje bei kituose miestuose yra parduodamos ištisus metus. Tad pasirūpinkite naujomis padangomis laiku ir vairuokite saugiai.

Ankstesnis straipsnisVolvo XC60 – per daug žadantis miesto automobilis
Sekantis straipsnisKą daryti, jeigu užšalo langų apiplovimo skystis?
Evaldas Zabitis
Manau, kad naudotus automobilius reikėtų rinktis atsakingai, ypač kai jie yra viena didžiausių mūsų išlaidų. Niekada nepraleidžiu progos pasidomėti įvairių modelių niuansais, kuriais, siekiant apsaugoti jus nuo šališkų atsiliepimų, dalinuosi portale Autotabu.lt.