Štai, koks iš tikrųjų yra pirmasis Bentley visureigis

Bentley Dominator
foto: carscoops.com

Visiems teko girdėti apie šiuo metu gana populiarų visureigį Bentley Bentayga. Tai yra vienas prabangiausių visureigių pasaulyje, siūlantis įspūdingus variklius, kurių galia siekia net iki 450 KW ir iki 100 km/h įsibėgėti gali per 4,1 sekundės! Bentley Bentayga tiek išorės, tiek vidaus dizaine turi pačias pažangiausias medžiagas ir technologijas. Tačiau daugelis žmonių mano, kad 2015 metais pasirodęs Bentayga ir yra pats pirmasis Bentley visureigis. Tačiau nors ir šiek tiek kitaip pasaulį pamatęs, pirmas Bentley visureigis buvo pagamintas dar 1994 metais.

Susipažinkite su paslaptinguoju Bentley Dominator

Bentley Dominator 2
foto: carsalesbase.com

Apie šį modelį yra žinoma labai mažai. Žinoma, kad jis šio visureigio konceptinis modelis buvo sukurtas 1994 metais, tačiau jis niekada nebuvo planuotas masinei gamybai.

Jo istorija prasideda nuo Brunėjaus Sultono, kuris yra didelis automobilių kolekcionierius ir Bentley mėgėjas. Kadangi devintajame dešimtmetyje Bentley kompanija buvo ant bankroto ribos, Sultonas nusprendė užsisakyti iš Bentley būtent jam pagamintus šešis Bentley visureigius. Kiekvienas visureigis kainavo apie 3 000 000 dolerių ir visų visureigių vertės pakako, kad gamintojas galėtų tęsti savo veiklą.

Apie visureigius informacijos beveik nėra, kadangi tai turėjo būti visiškai slaptas projektas. Bet automobilių fanatikai pastebėjo, kad į lėktuvą buvo kraunami unikalūs ir niekur kitur nematyti visureigiai, todėl jie buvo nufotografuoti dar prieš jiems pasiekiant naująjį savininką.

Bentley Dominator galas
foto: carscoops.com

Žinoma tik tiek, kad jie buvo pagaminti ant tų metų Land Rover Range Rover platformos ir kad jie buvo nudažyti geltona, raudona bei pilka spalvomis.

Nors Bentley Dominator šiandien neatrodo modernus – 1994 metais tai tikrai buvo pats prabangiausias visureigis. Jeigu prieš 25 metus norėjote visureigio, kuris ne tik užtikrina gerą pravažumą, bet ir prabangu prilygo verslo klasės sedanams – kone vienintelis pasirinkimas buvo Range Rover, nes nebuvo nei BMW X5, nei Audi Q7, nei Mercedes ML. Tačiau Dominator dizainas sumušė visus standartus.

Bentley Dominator salonas
foto: rrsilverspirit.com

Ar jis jums nieko neprimena?

Tiems, kurie mano, jog 1994 metais pagaminto Bentley Dominator dizainas jau tuomet buvo prastas, reikėtų atkreipti dėmesį į neįtikėtinai panašų, patį brangiausią šių dienų visureigį – Rolls Royce Cullinan.

Rolls Royce Cullinan
foto: pinterest.com

Rolls Royce visureigio dizainas dažnai peikiamas, bet priekaištų jis susilaukia todėl, kad žmonės nėra pratę matyti bekelei skirto automobilio iš tokio prabangaus gamintojo – nepaisant to, jo populiarumas vis tiek stipriai auga tarp milijonierių/milijardierių.

Tačiau įdomiausia dalis yra ta, kad abu visureigiai yra labai panašūs – vertikaliomis linijomis nutiestos grotelės, beveik identiški priekiniai ir galiniai žibintai, tokios pačios kapoto linijos ir labai daug panašumų turinti kėbulo forma.

Žinoma, toks gamintojas kaip Rolls Royce turbūt nesisėmė idėjų iš 24 metų senumo modelio, tačiau šie panašumai parodo, jog Bentley Dominator dizainas iš tiesų buvo lyg iš ateities.

O kuris gražesnis – Bentayga ar Dominator? Spręsti jums.

Ankstesnis straipsnisSavaitės senumo Tesla Model X ratas tiesiog išlūžo
Sekantis straipsnisElonas Muskas jau pats abejoja dėl Tesla Cybertruck sėkmės
Evaldas Zabitis
Manau, kad naudotus automobilius reikėtų rinktis atsakingai, ypač kai jie yra viena didžiausių mūsų išlaidų. Niekada nepraleidžiu progos pasidomėti įvairių modelių niuansais, kuriais, siekiant apsaugoti jus nuo šališkų atsiliepimų, dalinuosi portale Autotabu.lt.