Po avarijos per lietų – Tesla Model 3 automatinis valytuvų valdymas Vokietijoje tapo nelegalus

Tesla Model 3
foto: extremetech.com

Po to, kai vienas Tesla Model 3 automobilio savininkas važiuodamas valytuvų sistema ir padarė avariją, Vokietijos valdžia nusprendė, kad Tesla Model 3 valytuvų valdymas liečiamo ekrano pagalba yra nesaugus ir turi būti uždraustas.

Vairuotojas į avariją pateko bandydamas pareguliuoti automatinių valytuvų valymo greitį. Kadangi tai galima padaryti tik pagrindinės konsolės pagalba – vairuotojas privalo trumpam nukreipti žvilgsnį nuo kelio.

Tesla model 3 valytuvai
foto: cleantechnica.com

Tesla Model 3 valytuvų sistema veikia kaip ir visų kitų automobilių – lietaus jutiklio pagalba, automatiškai yra nustatomas valytuvų greitis. O jeigu vairuotojas nori greitį pakeisti, jis turi pasinaudoti centrine konsole (liečiamu ekranu).

Teigiama, kad vairuotojas nukreipęs žvilgsnį tiesiog prarado automobilio kontrolę. Tam įtakos greičiausiai turėjo ir šlapia kelio danga.

Po avarijos vairuotojas buvo apkaltintas ir jam buvo atimta teisė vairuoti vienam mėnesiui. Tačiau, kadangi vairuotojas kreipėsi į aukštesnįjį teismą, buvo atsižvelgta ir į problemas su pačiu automobilio dizainu.

Vis dėlto, valytuvus valdyti šiame automobilyje galima ir kitais būdais. Pavyzdžiui, norėdami greitai ir laikinai nuvalyti priekinį stiklą, galite naudoti šalia vairo esantį mygtuką, kurį galima spustelėti vienam nuvalymui arba palaikyti ilgesniam valymui. Negana to, Tesla Model 3 sistemos gali būti valdomos ir balsu, todėl šios avarijos galbūt buvo galima išvengti, jeigu vairuotojas būtų atsižvelgęs į nesaugias eismo sąlygas ir pasirinkęs kitą valytuvų reguliavimo būdą.

Ankstesnis straipsnisVolkswagen Passat B7 – pats nuobodžiausias tautos automobilis
Sekantis straipsnisNaujojo S klasės Mercedes salone – 5 ekranai ir beveik jokių mygtukų
Evaldas Zabitis
Manau, kad naudotus automobilius reikėtų rinktis atsakingai, ypač kai jie yra viena didžiausių mūsų išlaidų. Niekada nepraleidžiu progos pasidomėti įvairių modelių niuansais, kuriais, siekiant apsaugoti jus nuo šališkų atsiliepimų, dalinuosi portale Autotabu.lt.