Naujojo S klasės Mercedes salone – 5 ekranai ir beveik jokių mygtukų

2021 Mercedes S-Class
foto: tekdeeps.com

Mercedes gamintojas turbūt jau seniai trina rankomis, kadangi automobilių kainos auga, o išlaidos dizaineriams – vis mažesnės. Mercedes teigimu, naujajame S klasės modelyje buvo pašalinti 27 mygtukai, kadangi visa centrinė konsolė tapo tiesiog vienu dideliu liečiamu ekranu.

Negana to, spidometras taip pat atrodys lyg prie panelės prilipdyta planšetė.

Savaime suprantama, tokios klasės automobilyje bus visos naujausios technologijos, kokias tik galite įsivaizduoti – prietaisų valdymas balsu, rankų mostais, ekrano vaizdo transliavimas per visus automobilio ekranus, 3D ekranai, kuriems net nereikės jokių akinių. Jeigu vairuodami pavargstate, galite tiesiog pasakyti „aš pavargau“ ir jūsų S klasės Mercedes suminkštins važiuoklę bei įjungs masažo funkciją… Kita vertus, masažuoti pavargusį vairuotoją gali būti pavojinga.

2021 Mercedes S-Class salonas
foto: robbreport.com

Automobilio apsauga taip pat sustiprinta – atrakinimas galimas PIN kodu, o viduje įdiegta vairuotojo veido ir pirštų antspaudų atpažinimo sistema. Automobilis taip pat praneš apie galimus pavojus išlipant iš automobilio, kaip pro šalį važiuojantys automobiliai, dviratininkai arba tiesiog einantys pėstieji.

Gamintojas pabrėžė, kad ne viskas gali būti valdoma liečiamo ekrano pagalba – valytuvų valdymas vis dar liko ant rankenėlės siekiant išvengti nesusipratimų. O žinant, kad Tesla vairuotojas pateko į avariją dėl nepatogios valytuvų kontrolės, ši idėja yra pagirtina.

Šiomis dienomis naujausios technologijos automobiliuose yra labai paklausios ir gundančios. Tačiau jos neretai trukdo saugiai vairuoti, o interjero dizainas darosi vis keistesnis ir nebe toks jaukus. Didžiuliai ekranai net nebėra integruojami į salono dizainą – vietoje to, planšetės tiesiog „priklijuojamos“ prie panelės.

Ankstesnis straipsnisPo avarijos per lietų – Tesla Model 3 automatinis valytuvų valdymas Vokietijoje tapo nelegalus
Sekantis straipsnis7 pasenę automobilio privalumai, iš kurių šiandien tik juokiamasi
Evaldas Zabitis
Manau, kad naudotus automobilius reikėtų rinktis atsakingai, ypač kai jie yra viena didžiausių mūsų išlaidų. Niekada nepraleidžiu progos pasidomėti įvairių modelių niuansais, kuriais, siekiant apsaugoti jus nuo šališkų atsiliepimų, dalinuosi portale Autotabu.lt.